Logowanie lub Rejestracja

Premiera ksiązki "KSU - Rejestracja buntu"

adrian512 adrian512 , dnia Kwiecień 21, 2010

Na przełomie kwietnia i maja tego roku ukaże się książka o historii legendy polskiego punk rocka – grupie KSU z Ustrzyk Dolnych. Dzieło będzie nosić tytuł "KSU - Rejestracja buntu".
Nowa książka, to nie tylko zapis muzycznej drogi chłopaków z Ustrzyk, ale też próba ukazania rzeczywistości, w której dorastali. Znajdziemy więc w niej m.in. zarówno relacje z młodzieńczych wypraw punkowców w góry, ich ataków na harcerzy uczestniczących w operacji Bieszczady '40, jak też oryginalne notatki MO i SB z przesłuchań członków KSU oraz ich sympatyków.

Z książki dowiemy się również, czytając wspomnienia założycieli KSU, kto i z jakich powodów powołał do życia Wolną Republikę Bieszczad, dlaczego kilku z nich oskarżono w 1979 r. o próbę przedostania się na Zachód, jak przebiegały rewizje w ich domach i jakie prowokacje stosowała bezpieka, by zdyskredytować punkrockową młodzież w oczach społeczeństwa.

Autorem dzieła jest Krzysztof Potaczała, dziennikarz rzeszowskiej gazety "Nowiny", uczestnik punkowego buntu przełomu lat 70. i 80. w Bieszczadach. Książkę wyda firma Libra.

Komentarze do tego artykułu:

Zarejestruj się lub zaloguj aby skorzystać możliwości dodawania komentarzy.